Oto produkty, które zawsze powinny znaleźć się w Twojej kuchni!

19.09.2018

0

Jesteś w ciągłym biegu i nie masz czasu na zakupy? Gotowanie nie jest Twoją pasją, dlatego najczęściej w Twojej lodówce gości światło? W wolne popołudnie usiądź i zrób listę produktów, które najczęściej są Ci potrzebne, sprawdź zawartość swoich szafek i zaplanuj jeden dzień w tygodniu, w którym będziesz robił zakup. Produkty takie jak owoce, warzywa, nabiał oraz mięso i wędliny spokojnie będą nadawały się do spożycia przez kilka dni, więc nie będziesz musiał się martwić, że staną się szkodliwe dla zdrowia. Jest grupa produktów, które powinny obowiązkowo znajdować się w każdym domu i to im poświęcimy naszą dzisiejszą uwagę.

Pierwszym z takich produktów na pewno będzie cytryna. Egzotyczny owoc, który stał się bardzo popularny w polskich domach jest nie tylko świetnym dodatkiem do herbaty, ale sprawdzi się również, jako środek czyszczący do mocnych zabrudzeń, czy dodatek do ciast. W związku z tym, że choroby dopadają nas niezależnie od pory roku jest ona również bogatym źródłem witaminy C zmniejszającej ryzyko infekcji. Ciepła woda z odrobiną soku cytrynowego wypijana na czczo pobudzi nasz metabolizm, dzięki czemu nasz układ trawienny będzie doskonale pracował przez cały dzień. Jest ona również niezastąpionym dodatkiem do sałatek czy dań przygotowywanych z ryb i owoców morza.

Drugim produktem, który powinien znajdować się, w każdym domu jest czosnek. Nie tylko zapobiega a nawet zwalcza przeziębienie poprzez właściwości, które obniżają gorączkę. Działa on podobnie do antybiotyków, które dostępne są w aptekach. Poza takim wykorzystaniem świetnie sprawdza się w kuchni, gdyż doskonale komponuje się z mięsem. Jego zastosowanie urozmaici i wzbogaci smak dań, zup, makaronów a nawet przetworów przygotowywanych z warzyw. Występuje zarówno w postaci świeżych ząbków jak i suszonych a coraz częściej, jako proszek.

Kolejną rzeczą, jaka na stałe powinna zagościć w naszych domach powinny być różnego rodzaju oliwy i oleje. Są one przydatne do przygotowania sałatek oraz dań pieczonych i smażonych oraz stanowią jeden ze składników sosów. Jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na gotowe produkty możecie śmiało przygotować je samodzielnie.

Kolejnym nieodłącznym elementem każdej kuchni są przyprawy. Mają one właściwości smakowe oraz zdrowotne. Przyprawy z grupy curry, natka pietruszki, bazylia i gorczyca poprawiają pracę układu trawiennego. Mało, kto wie, że na przykład chili, oregano oraz cynamon mają działanie antybakteryjne. Najlepszym rozwiązaniem są świeże zioła, jeśli nie macie przydomowych ogródków pomyślcie nad hodowaniem roślin w dedykowanych do tego doniczkach we własnej kuchni.

Ostatnim elementem, który powinien być w każdej kuchni są makarony różnego rodzaju, ryż oraz wszelkiego rodzaju kasze. Będą one doskonałą inspiracją pod przygotowywane danie. Sprawdzą się one idealnie zarówno, jako forma śniadania jak i słodkiej przekąski spożywanej w ciągu dnia. Produkty takie mają długi termin przydatności do spożycia, dlatego też bez obaw możemy kupić je na zapas.