Co warto zabrać ze sobą na piknik? O tym nie możesz zapomnieć!

12.06.2018

0

Dni są bardzo długie, pogoda praktycznie przez większość czasu jak marzenie a Ty masz trochę wolnego czasu, jesteś na urlopie lub zastanawiasz się, co zaplanować dla siebie, rodziny czy swoich znajomych na weekend? Zawsze byliśmy zwolennikami aktywnego spędzania dnia zwłaszcza na świeżym powietrzu, dlatego dziś chcielibyśmy polecić Wam rozwiązania bardzo stare i znane niemalże przez wszystkich. Zapraszamy Was na piknik. Jeśli nigdy na nim nie byliście lub obawiacie się, że czegoś nie weźmiecie przeczytajcie nasz dzisiejszy wpis, spakujcie się i w drogę.

Nasze planowanie powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia dokładnie prognozy pogody oraz wybrania odpowiedniego miejsca. O ile spontaniczne wyjazdy są bardzo fajne i wiążą się z nimi ciekawe wspomnienia o tyle może nas spotkać niemiła niespodzianka w postaci silnego wiatru lub intensywnych opadów deszczu. Jeśli zapowiadana będzie iście letnia prognoza nie zapomnijcie o kremach ochronnych żeby przyjemnie spędzony czas nie kojarzył Wam się po powrocie z poparzeniami słonecznymi lub ukąszeniami owadów. Kolejnym krokiem powinien być wybór miejsca. Dobrze jest by nie było ono zbytnio oddalone od domu na wypadek gdyby konieczny był nagły powrót.

Wybraliście miejsce, sprawdziliście pogodę i zastanawiacie się, co dalej? Już śpieszymy z odpowiedzią. Przeanalizujcie czy miejsce, do którego się wybieracie udostępnia swoim gościom stoły i ławy piknikowe czy też jedzenie będziecie rozkładać na trawie. W obu przypadkach uważamy, że przydałby się Wam koc lub nawet dwa. Zawsze mając ławy możecie go położyć żeby było wygodniej a do piknikowania na trawie będzie on niezbędny. Dobrze by było, aby był dość gruby żeby rośliny i piasek łatwo przez niego nie przechodziły. Fajnie jest również zabrać ze sobą poduszki turystyczne, które zastąpią nam brak krzesełek i umilą siedzenie na trawie. Jeżeli planujecie dłuższe siedzenie lub to, że piknik zamieni się w wieczorne ognisko pamiętajcie żeby zabrać ze sobą cieplejszą bluzę lub kurtkę, ponieważ wieczory zwłaszcza te spędzane nad wodą bywają chłodne.

Istotne jest również to, do czego spakujecie zabierane ze sobą rzeczy. Najlepiej by było żebyście przygotowali sobie kosz lub dużą torbę z szerokim dnem tak by było Wam wygodnie spakować jak najwięcej rzeczy. Podstawową rzeczą są naczynia i sztućce. W sklepach dostępne są gotowe zestawy piknikowe, w których znajdziecie kubki, talerze, sztućce a nawet serwetki. Jeśli nie chcecie kupować nowych rzeczy możecie śmiało zaopatrzyć się w naczynia jednorazowe lub zabrać swoje rzeczy z domu. Jeśli Wasz piknikowy dzień jest ciepły dobrze jest jedzenie zabezpieczyć w przenośnych lodówkach bądź w torbach termicznych, które utrzymają odpowiednią temperaturę.

Skoro o przechowywaniu jedzenia mowa poza zabezpieczeniem go przed wysoką temperaturą powinniście pamiętać również o tym by jedzenie nie było zgniecione bądź połamane, dlatego najlepiej spakować je w pojemniki próżniowe, które nie tylko są lekkie, ale również zabezpieczą posiłek przed uszkodzeniem. Aby nie czuć dyskomfortu brudnych rąk nie zapomnijcie również o butelce wody do ich umycia, ręczniku papierowym, płynie o właściwościach bakteriobójczych lub mokrych chusteczkach oraz worku na śmieci, bo przecież nie można zostawić bałaganu po sobie.